Vecka 12, tisdag 21 mars 2006

Bunkervänner,
FÖRKYLD! S-tan, h-e, j-a, alla glödheta #¤%&&&§##%& in i sju h-e att man just skall drabbas just nu. Som en blixt från klar himmel. Och nu är det bara huvudvärk, snörvel, snor ont i ögonen. Finns det någon sjukdom som är värre än en förkylning ;-oo)

Nåväl eftersom tangentbordet efteråt måste gå till förbränning kan jag lika gärna skriva färdigt detta förkortade veckobrev. Hemsidan har fått lite tillägg med en egen avdelning för MILITÄR UTFLYKT! Du följer länkarna genom att klicka på, de vid dethär laget världsberömda, kängorna. Sedan är det bara att botanisera. Allt är inte klart men jag ville se om det fungerade med det som var gjort, och jag måste säga jag förstår ingenting av det jag gjort, men på något sätt fungerar det, trots allt (eller kanske skall jag säga hoppas) Nåväl jag tror alla kan finna lite matnyttigt här så småningom. Till dig som köpt boken är det väl kanske inte så mycket nytt, dock kan kanske länkbiblioteket till alla landet militärmuseer vara till nytta. Upptäckte dock när jag kontrollerade länkarna att det var ovanligt många som inte fungerade. Jag skall under kvällen och morgondagen kontrollera dessa

Kvällen är kommen och det är dags för min medicin med anor från förr. Jägerthe. Äkta Strohrom med en liten dutt starkt the. Mums, man blir säkert inte frisk, men man mår bättre. PROST!

Hälsningar från en mycket förkyld och ömklig stackare, med rinnande nästan och papperstussar i näsborrarna :-(((
Leif H
info@bunker.nu